Pokalturnering bridge  Pokalturnering
Netbridge Cup 2007
10/2 2007: Runde 5, 6, 7 og 8 er trukket

13/12 2006:  Runde 3 er trukket
6/12 2006:  Der mangler for mange resultater til at jeg kan trække runde 3.  Den bliver således først trukket efter weekenden.  jeg beklager, men håber I alle for længst har sat kryds i kalenderen ud for den officielle spilledag
7/11 2006  2B er også trukket
7/11 2006 kl. 11.25:  Runde 2A er trukket. 
6/11 2006:  Lodtrækning til runde 2A/2B sker senest tirsdag formiddag
12/10 2006 kl. 00.08:  1. runde er trukket


Jens Ulrik Fougt

Deltagende hold (226)

København

Amagerlands Bridgeklub
1103-01 ALbridge 32 52 13 68
Erik Dahl Knudsen Susanne Rasmussen Kjeld Borgstrøm Gerhard Nielsen  

Valby Bridgecenter
1110-01 Bo Steensen 36 75 20 31
Bo Steensen Frantz Von Müllen Dorte Tange Erling Tange  
1110-04 Else Lundberg 36 46 45 94
Else Lundberg Torben Fersløv Andersen Torben Dahl Madsen  
1110-05 Svend Thaarup 32 50 50 77
Lise Mikkelsen Jo Hegnelt Svend Thaarup Bodil Lundin  

Blakset-Klubberne
1111-01 FOUR STARS 35 26 26 65
Erik Falkberg Mogens Banke Peter Gallmayer Gerda Windelin  
1111-02 Lill Beck-Thomsen 45 76 31 36
Tatiana Stohn Ole Stohn  
1111-03 Bente Mörck-Larsen
Jens U. Kromann  
1111-04 Stig Tjur 38 60 99 57
Alice Bosack  
1111-05 Niels R. Laugesen 48 26 88 82
Hanne Borland Hans Graversen Kit Philipson Niels R. Laugesen Vibeke Skat-Rørdam  
1111-06 Vivian Bjørn Jensen 45 81 92 47
Anni Wieth-Knudsen Gitte Vieth Ulla Clausen  
1111-07 Grete Torres 39 29 20 46
Grete Torres Jeanet Sheller Brita Garval Birte Friis Gerstoft  
1111-08 Elsa Jensen 45 48 18 24
Inga Akselbo Maria G Harbak  
1111-09 Peter Hecht-Johansen
Mathias Bruun Knut Blakset Klaus Adamsen Lars Blakset Peter Hecht-Johansen  

Danske Bank Bridge
1126-01 Danske Bank Bridge
Peter A. Laursen Ole S Nielsen Carsten Sloth Erik Lund-Henriksen  
1126-02 Ib Rossel 33 91 24 96
Ib Rossel Thomas Groth Steen Asmund Ulrik Eberhardt  

Hovedstadens Bridge
1137-01 Anders Andersen 38 86 14 82
Jens Trønning Anders Andersen Per Korshøj Peter Lyngsø Lars Engelhardt  

Bridgeklubben HCØ
1145-01 Peter Haff 33 23 30 39
Daniel Bang-Ortmann Peter Haff Jens Duus Jette Bondo Allan Koch  

Islev Bridgeklub
1152-01 Stiktosset 44 49 03 24
Jørgen Bentsen Hanne Carlsson Thorkild Bogh  
1152-02 Jan Nimb 44 44 14 20
Tore Othmar Poulsen Jan Nimb  
1152-04 Anita Vind Petersen 44 92 61 15
 

JBK
1153-01 Gert Vainer 48 17 57 37
Rolf Fardan Gert Vainer Ben Vainer Allan Fogel  

Plan A
1155-01 Jesper Knudsen 38 19 33 99
Kitty Suchdev Jesper Vedel-Engelund Rasmus Boeck Mads Eriksen Kristine Stenhuus Søren Stissing  
1155-02 Plan B 26 79 24 22
Mads Byrialsen Sverkel Glar Rasmus C. Thomsen Peter Olesen Niels Steenstrup Zeeberg Klaus Walther Rasmussen Matias Rohrberg  

Københavns Døves Bridge Klub
1164-01 Bo Troels Meier 31 23 27 82
Bo Troels Meier Maja Toft Jesper Søndergaard Finn Evers-Wenneke  

Københavns Røgfri BK
1166-01 Steen Eske 45 93 12 98
Per Drews Ole Goldin Torben Lauritzen  
1166-02 Jens Greisen 45 80 69 47
Jan Øverås Leif Barfod Ole Bagger Jens Greisen  

Kastrup Tårnby Bridgeklub
1167-01 Martin Byrgesen 65 31 79 03
Jette Byrgesen Martin Byrgesen Vera Petersen Torben Sværke  

One-eyed Jacks
1172-01 Ole Raulund 39 66 97 73
Ole Raulund Anna Christa Ege Niclas Raulund Ege Tina Ege  
1172-05 Flemming Bøgh-Sørensen
Flemming Bøgh-Sørensen Karsten Vinther Ole Dam Mortensen Høgni Bærentsen  
1172-06 Michael Beck
Mikkel Larsen Claus M Jensen Michael Beck Sejr Andreas Jensen  
1172-07 Niels Foged 48 18 33 93
Niels Foged Bent Lythcke  
1172-08 Kasper Konow 51 93 93 25
Kasper Konow Kåre S Gjaldbæk Gregers Bjarnarson Michael Askgaard  
1172-09 Sigurd Lauge Pedersen 39 29 43 29
Stig Werdelin Peter Westrup Jacob Duschek  
1172-10 Anders Sigsgaard 39 64 40 08
Jonas Houmøller Anders Sigsgaard Anders Hagen Maria Rahelt Leif Nygaard Lars Christian Høffner  
1172-11 Morten Lund Madsen 38 11 65 35
Thomas Vang Larsen Mikkel Bensby Nøhr Søren Christiansen Morten Lund Madsen Lars Lund Madsen Jens Auken  

Valby BridgeCenter
1175-01 Bo Engel Olsen
Niels Danhøj Bo Engel Olsen Peter Juul  
1175-02 Sven Horsten 25 53 79 69
Sven Horsten Bente Mørch-Lassen Klaus Rykær Yvonne Pedersen  
1175-03 Nationalbankens BK 32 59 62 86
Jørgen Ovi Flemming Farup Lars Jul Overby  

Københavns Bridge Klub
1187-01 Per Borre Jørgensen
Per Borre Jørgensen Lone Bruun Kirsten Østergaard Jean Lerche Nielsen  
1187-02 Leif Østergård 29 91 85 95
Birte Refsbech Leif Østergaard Peter Spitz Allan Jensen  
1187-03 Lis Nordfjord Nielsen
Eva Kartholm  

Studenterforeningens BC
1190-01 Jakob M. Jensen 40 50 93 51
Carl Budtz-Jørgensen Laina Buus Sørensen Flemming Kjær Jakob M. Jensen  
1190-02 Dimitris Trifonopoulos 33 23 75 60
Dimitris Trifonopoulos Lasse Gerlings Anders Schou Søren Bitsch  
1190-03 Jesper Tvermoes
Christian Fischer  
1190-04 Henning Pedersen
Henning Pedersen Claus Rune Nielsen Erik Udsen Ole Majgaard  
1190-05 Studen Youngsters
Peter Bang Knudsen Mikael Velschow-Rasmussen Yves Marquard Tim Jensen  
1190-06 Henrik Kruse Petersen
Henrik Kruse Petersen Carsten Horst Kjeld Hansen Ole Berg Kristensen  
1190-07 Richardt Hansen 61 33 32 48
Richardt Lisbygd Karsten Heinsvig Christian Madsen Mikkel Porse Rasmussen  
1190-08 Birgitte Rønn
Anne Jarling Karen M. Enevoldsen Maj-Britt Nielsen Tine Lind  

Syd-Vest
1191-01 Bent Madsen 36 46 54 23
Bent Madsen Karen Lisbet Andersen Ellen Overgaard Madsen Anne Grethe Andersen  

Young Sharks
1197-01 Magnus Groes 27 28 82 65
Henrik Frydenlund Morten Skovsted Eriksen Flemming Danielsen Kenneth Michael Monrad Madsen  
1197-02 Ib Christian Bank 32 96 23 43
Ib Christian Bank Henrik Iversen Thomas Kampmann  
1197-03 Ulla Koch 35 81 40 36
Ulla Zeeberg Peter Zeeberg Peter Teisen Christina Lund Madsen Kim Bensby  
1197-09 Preben Thaarup 20 92 30 09
Peter Bang Knudsen Troels Husted Jensen Søren Fritzbøger  

Nordsjælland

Bagsværd Bridgeklub
2102-01 Hiroglyfferne 50 80 11 47
Claus Østberg Frank Brodersen Henrik Kragelund Madsen Mikkel Zimmermann  

Ballerup Bridge Club
2104-01 Carl-Johan Mortensen 33 21 08 28
Kaj Sørensen  
2104-02 Steffen Kristensen 43 64 43 76
Steffen Kristensen Bent Jakobsen Henrik Ploug Knud Breum Sørensen  
2104-03 Arne Nørgaard 44 94 52 10
Flemming Sorth Lars Jensen Arne Nørgaard  
2104-04 Michael Hillemann-Jensen 44 66 33 60
Lisbeth Smed Michael Hillemann-Jensen John Vammen Mr Pete  
2104-05 Kim Jonassen 36 17 59 97
Kim Jonassen Lars Fugl Finn Achton Peter Mossin  
2104-06 Benny Sørensen 45 81 63 82
Kirsten Serup Tove Greve Jørgen Lindballe Benny Sørensen  

Bridgecenter Nordsjælland
2108-01 Peter Mygind
Pernille Mygind Lene Rosenkrands Peter Mygind  
2108-02 Jesper Helledie
Alex Nielsen Jesper Helledie  

Bridgeklubben af 1941
2113-01 Flemming Houring 44 91 88 15
Flemming Houring Jesper Poulsen Jørgen Soetmann Michael Soetmann  
2113-02 Gunnar & Dahl & Simonsen 38 11 93 31
Poul-Erik Gunnar Mikkel Dahl Helle Simonsen Niels Simonsen Anders Nielsen  

Bridgeklubben i Herlev af 1971
2115-01 Orla Høy 38 33 41 22
Orla Høy Pedersen Bo Lund Andersen Jørgen Valerius  

Frederikssund Bridgeklub
2127-01 Bo Rasmussen 47 31 40 77
Ruth Rasmussen Hanne Kolind Henrik Kolind Bo Rasmussen  
2127-02 Joel Hermansen 47 53 16 57
Joel Hermansen  

Frederiksværk Bridgeklub
2129-01 Per Nielsen 40 11 57 70
Pernille Nielsen Jørgen Villy Rasmussen Per Nielsen Lars Krogsgaard  

Helsingør Bridgeklub
2142-01 Erik Due 49 22 41 47
Einar Møller Erik Due John Sørensen Lars Bækkel Petersen  

Hillerød Bridge Klub
2148-01 Erik Lund 48 48 38 43
Erik Lund Kate Reiter Frank Paaskesen Martin Buch  
2148-03 Bo Tinning 48 48 45 74
Bo Tinning Gurli Gøbel  
2148-04 Henning Troelsen 48 17 25 32
Claus Ortvald Henning Troelsen Ulrich Freiberg Jens Peder Pedersen  
2148-05 Knud Bagge 45 89 05 79
 
2148-06 Finn Jahnsen 48 79 77 37
Finn Jahnsen Erna Svendsen Sonja Sørensen Mogens Sørensen  

Holte Bridgeklub
2155-01 Torben Andersen 45 81 86 95
Niels Peter Thomsen John Dalgaard Sven Andresen Torben Andersen  
2155-04 Peter Lysholt 45 80 75 86
Anders Bodenhoff Nikolaj La Cour Peter Lysholt Carsten Bodenhoff Børge Lysholt  
2155-05 Else Klempel 39 61 08 75
Henrik Brandt Kate Mogensen Marianne Mortensen Else Klempel  
2155-06 Karsten Stoltz Nielsen 45 85 48 02
Jørgen Oxenbøll Flemming Jensen Knud Christensen  

Hornbæk Bridgeklub
2156-02 Jørgen Andersen 48 35 47 79
Lars Alexander Christian Andersen Eli Gatzwiller Jørgen Chr. Andersen  

Hørsholm Bridgeklub
2161-01 Karen Lybye 45 57 21 31
Helle Seier Iversen Birgit Dalgaard Søren Clausen  

Jydsk Bridgeklub af 1982
2163-01 Povl Leif Brørup 44 91 97 13
Povl Leif Brørup  

Klør Es
2164-01 Michael Ambye 44 48 41 93
Michael Ambye Viggo Rasmussen Peter Husum  

IBM-Klubben
2166-01 Karen Hornbeck 71 70 28 30
Karen Hornbeck Ib Hornbeck Hanne Gjerløv Svend Gjerløv  

Lyngby Røgfri Bridgeklub
2170-01 Kim Foulon 60 62 32 02
Kim Voer Gitte Christoffersen Kim Christoffersen  

Lyngby Bridge Klub
2172-01 Finn Thunbo Christensen
Per Ekenes Henrik Rübner-Petersen Michael Rübner-Petersen Finn Thunbo Christensen  

plan b bridgeklub
2176-01 Vickie Fleischer 45 86 40 57
Nils Boie Claussen Vickie Fleischer  
2176-02 Casper Rubin 45 86 54 10
Niels Agger Henrik Bech Henrik Sagild  

Søborg Bridgeklub
2184-01 Leon Wiwak 25 37 41 05
Ole Vesth-Hansen Kirsten Vesth-Hansen Leon Wiwak  
2184-02 Niels Tofte 48 41 09 05
Niels Tofte Malene Laursen  
2184-03 Edel Trolle 39 67 13 71
Edel Trolle Inge Matzau Birgit Kramhøft Ebbe Kjerstrup  

Vedbæk Bridgeklub
2189-01 Anders Neimann-Sørensen 45 16 16 81
Dorte Husth Merete Møller Jesper Juul  

Ølstykke Bridgeklub
2198-01 Niels Ove Kyvsgaard 47 10 12 20
Niels Ove Kyvsgaard Hans Lund Madsen Gitte Hedegaard Lise-Lotte Jeppesen Erik Jeppesen  

Østsjælland

Greve Strands Bridgeklub
2220-01 Svend Mathiesen 43 69 26 09
Svend H. Mathiesen Per Møgelhøj Poul Erik Jespersen Tove Jespersen Stephan Magnusson  
2220-02 Olaf Ries 32 58 04 57
Olaf Ries Anne Marie Schrøder Pia Nielsen Jensen Morten Rasmussen Bune  

Gundsø Bridge Klub
2223-01 Benny Yndgaard 46 73 00 38
Benny Yndgaard Jens Hansen Lars Hansen Helga Christensen  

Hvidovre Bridgeklub
2230-01 Torben Dahl 36 78 68 69
Torben Dahl Per Schwerdtfeger Hans Roth Grete Roth  

Høje Tåstrup Bridgeklub
2235-01 Sven Erik Dettmer
Ulla Christensen Knud Sværke Erik Skouborg  

Lejre Bridgeklub
2252-01 Peter Würtz 46 48 21 10
 

Reinholdt Bridge
2258-01 Christian Reinholdt 41 41 51 96
Peter Jacobsen Michael Justesen Steffen Holm Pedersen Tommy Marinussen Christian Reinholdt  
2258-02 Helle Krogh 36 75 05 04
Helle Krogh Birthe Bille Poul Wegener  

Spar To
2266-01 Erik Iversen 43 62 18 19
Erik Iversen Birthe Iversen Per Heuser Tora Heuser  
2266-03 Bent Lassen 46 35 71 76
Niels Anker Inge Lassen Bent Lassen Kurt Eggers  
2266-06 Gitte Druedahl 59 30 38 59
Gitte Druedahl Mogens Hylstofte Edel Reinau Larsen Peter Møller Nielsen  

Ruder Es, Hvidovre
2270-01 Claus Øgard 36 75 74 78
Sven-Erik Klausen Claus Øgard Palle Larsen Carsten Henriksen Verner Henriksen  

Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub
2273-01 Allan Christiansen 43 54 01 31
Allan Christiansen Gunvor Andresen Birthe Haugaard Nielsen Max Haugaard Nielsen  

Rødovre Bridgeklub
2275-01 Freddy Christiansen
Jacob Woge Nielsen Peter Rasmussen Rolf Kjær-Hansen Carsten Simonsen Freddy Christiansen  
2275-02 Søren Kähler 46 48 11 71
Stephan Magnusson Søren Kähler Thomas Mørkeberg Svend Erik Andersen  
2275-03 Henrik E. Sørensen 46 40 20 16
Lene Scheibel Pia Rædkjær Jensen Johan Bayer Henrik Erndahl Sørensen Bent Hansen  
2275-04 Rudi Bjerregaard
Rudi Bjerregaard Paw Algran Durrin Hynes Michael Mulvad  
2275-05 John Viggo Nielsen
John Viggo Nielsen Frits Schledermann Åse Duebæck  
2275-06 Thomas Svendsen 36 46 06 72
Thomas Svendsen Birgitte Holm  
2275-07 Simon Jacobsen 36 47 47 49
Søren Kragh Madsen Steffen Yding Ole Reinholdt  
2275-08 Flemming Haag 56 71 19 24
Flemming Haag Flemming Øster Simon Houlberg Anne-Sofie Houlberg  
2275-09 Lars Øgaard
Leif Øgaard Lars Øgaard  
2275-10 Frank Beildorff
Frank Beildorff John Ortmann Nielsen Klaus Baltsersen  

Bridgeklubben Trumf
2295-01 Veikko Kinnunen 46 32 35 80
Birthe Kinnunen Veikko Kinnunen Karen Fischer Søren Fischer  

Østsjællands Bridgeklub
2299-01 Per Egelund 51 33 08 63
Knud Erik Lorenzen Per Egelund Helge Høgsgaard Erik H. Jensen  

Vestsjælland

Holdklubben 2000
2325-01 John Maagaard 58 50 14 47
Axel Raft Karsten Skjoldager  

Kalundborg Bridgeklub
2340-01 Jan Petersen
Hans Ulrik Petersen Lene Holst  

Nykøbing S. Bridgeklub
2350-01 Bo Enghoff Jensen 59 30 54 12
Lissa Hjørnegaard Jensen Bo Enghoff Jensen Tage H. Hansen  

Sorø Bridgeklub
2375-01 Karsten Hansen-Nord
Keld Eriksen Carl Andersen Finn Andersen Karsten Hansen-Nord  

Svinninge Bridgeklub
2385-01 Preben Jakobsen
Ole Svinth Benny Madsen Ole Adamsen  
2385-05 Joan Jantzen 59 43 15 93
Joan Jantzen Poul Jantzen Per Granlund Ingolf Callesen  
2385-06 Hans Henrik Jensen 59 27 44 64
Hans Henrik Jensen  

Storstrøm

Næstved Bridgeklub
2412-01 Jens Ulrik Fougt 56 78 76 54
Lorenzo Zabeo  
2412-02 Jens Krogh-Madsen 55 72 61 18
Jens Krogh Madsen Jørgen Hvidtfelt Nielsen Inge Smith Nielsen Ole Smith Nielsen  
2412-03 Villy Emanuelsen 20 45 41 40
Kent Clifford Ingelise Emanuelsen Villy Emanuelsen Erik Nordahl Nielsen  

Møn Bridgeklub
2428-01 Henrik Friis 23 62 77 79
Knud Engelhardt Vivi Larsen Henrik Friis  

Nykøbing F. Bridgeklub
2436-01 Jørgen Holm 54 13 62 63
Jørgen Holm Gerhardt Glud  

Bridgeklubben Præstø
2450-01 Eivind Sveinbjørnsson 36 46 78 30
Eivind Sveinbjørnsson Keld Larsen Poul Larsen  

Sakskøbing Bridgeklub
2472-01 Hans Larsen 54 13 53 54
Hans Larsen Benny Lambek Leif Svenningsen Ole Kofoed Else Waage  

Bornholm

Aakirkeby Bridgeklub
3175-01 Claus Pedersen 56 48 84 08
Finn Rasmussen Poul E. Koefoed  
3175-02 Henrik Ibsen 56 49 71 14
Andreas Bille Brahe  
3175-03 Peter Skafte
Henrik Brandt Nielsen Peter Skafte  

Nordjylland

Brovst Bridgeklub
4110-01 Herman Hansen 98 23 30 18
Kaj Christensen Flemming Madsen Herman Hansen Jes Bank Christian Brøndum  

Brønderslev Bridgeklub
4112-01 Lars Spejlborg
Lars Spejlborg Niels Østergaard Christensen Karin Høg Ove Høg  
4112-02 Jens Abildgaard Jensen 23 60 22 98
Torben Jakobsen Jørgen S Østergaard Jens Abildgaard Jensen  

Frederikshavn BK
4130-01 Annie Hyllen 98 42 59 48
Annie Hyllen Anne Birthe Jensen Bente Albrigtsen Jacob Jensen  

Hirtshals Bridgeklub
4138-01 Jørgen Solsig Nielsen 22 19 68 05
Børge Vinther-Jensen Valur Mørk Valsson  

Hjallerup Bridgeklub
4139-01 Peter Aarup 98 57 44 85
Ole Nørmølle Anton Pedersen Henning Pedersen Peter Kjær Aarup Brian Søgård Nielsen  

Hobro Bridgeklub
4150-01 Keld Jensen 98 54 82 39
Vilhelm Christiansen Brian Nielsen  

Bridgeklubben Nord
4155-01 Torben Hjorth
Torben Hjorth Gert Villumsen Lars Venø Jakobsen Hans Andersen Morten Klug  
4155-02 Melanie Tylvad 98 38 01 36
Jens Peter Pedersen Leif Rasmussen Erik Hermansen Thomas Christensen  
4155-03 Martin Hilmer Jensen
Martin Hilmer Jensen Jesper Kragh  
4155-04 Michael Ankersen
Tonny Hessel Michael Ankersen  
4155-05 Rasmus Koch 22 63 97 53
Flemming Clausen Magni Jøkladal Rasmus Kleiv Koch Snorri Karlsson Mads Krogsgaard Tonny Hessel  
4155-06 Jan Peter Lysberg 60 48 03 27
Hans Clemmensen  
4155-07 Poul Clemmensen 60 62 61 00
Morten Jepsen Poul Clemmensen Henrik Caspersen Niels Krøjgaard Hans Chr Graversen  
4155-08 Ole Marcus 98 14 75 46
Ole Marcus Pedersen Torben Værum Lars Fogh  
4155-09 Svend Brassøe
Svend Brassøe Bjarne Hansen Michael Roar Nielsen Erik Albrechtsen  

Pandrup Bridgeklub
4160-01 Kurt Christensen 98 24 60 59
Kurt Christensen Niels Peter Engelund Bente Pedersen Christian Uldal  
4160-02 John Husted 98 26 99 66
John Husted Anne Pflug Stig Bryde Andersen  

Østjylland

Akademisk Bridgeklub, Århus
4206-01 Lars Therkildlsen
Lars Therkildsen Johanne Broe Jesper Bechsgaard Henrik Schmidt Michael Krefeld  
4206-02 Inger Priess 97 71 00 35
Inger Priess Flemming Bybjerg Rikke Christiansen Niels-Peter Meldgaard  

Bridgeklubben Bellevue
4207-01 Marius Lyhne-Knudsen 86 17 87 70
Anders Christian Larsen Christian Larsen Mogens Nyvig  
4207-02 Carl Erik Engelbrechtsen 86 40 39 18
Dorrit Vagtborg Hanne Guldager Tommy Hansen  
4207-03 Alan Rasmussen 40 25 48 88
Jørgen Rasmussen-Korotayev Kirsten Dalgaard Marianne Rasmussen  
4207-04 Kirsten Bærendsen 86 22 97 98
Kirsten Bærendsen Inger Bering Eva Vilsgård Peter Laursen  

Bridge 82
4210-01 Per Grøn 86 32 12 01
Per Grøn Morten B. Kristiansen Inger Mortensen Hans Jørgen Mortensen Preben Lohff-Johansen  
4210-02 Dorte Friis
Bo Hansen Eske Nørgaard Gert Dethlefsen Flemming Nørgaard Gerda Nørgaard  

Bridgeklubben 56, Silkeborg
4212-01 John Gissel 86 81 38 00
John Gissel Brian Vittrup Brian Bräuner  

Egå Bridgeklub
4223-01 Karsten Dorph 25 12 65 68
Henning Døpping Grethe Døpping Eggert Cappeln Karsten Dorph  

Hammel Bridgeklub
4230-01 Eddie Mogensen 20 84 42 17
Poul Rasmussen Hugo Grann Inger Grann Jens Søndergaard Susanne Søndergaard Eddie Mogensen  

Randers Bridgeklub
4254-01 Lars Gaaei 86 48 92 01
Lars Gaaei Bent Dalstrup Lars Mortensen Jan Roe Kaj Brandt Thomsen  

Silkeborg Bridgeklub
4272-01 Ole Elert 86 81 02 86
Ole Elert Greta Døssing  

Aarhus BK
4278-01 Ballebo II 87 30 00 15
Johan Hammelev Nils Mønsted Tom Nørgaard Arne Mohr  
4278-02 Benny Marquart 98 52 54 03
Lars Peter Damgaard Peter Barsøe Preben Taasti Benny Marquart  
4278-03 Torben Rosell 86 16 16 46
Jens Borum Thordis Skjernaa Børge Nielsen Torben Rosell  
4278-04 Tove Giørtz-Carlsen 86 13 66 45
Bente Dirksen Peter Sørensen  
4278-05 Asger Bruhn 86 14 93 63
Asger Bruhn Christian Eriksen Mads Eyde Klaus Lindhardt Jan Pedersen Kenneth Michael Monrad Madsen  
4278-06 Team Ballebo I 75 66 90 93
 

Vestjylland

Bridgeklubben Eagle
4310-01 Michael Krogh Andersen
Michael Krogh Andersen Villy Christensen Bo Jensen  

Fjends Bridgeklub
4312-01 Gazellerne 97 51 34 71
Thomas Bro Olsen Jens Riis Marianne Dyhrberg  
4312-02 Team Rk Plast 21 65 06 73
 

Herning Bridgeklub
4316-01 Aage Kristensen
Ejler Ejlersen  

Holstebro Bridgeklub
4324-01 Steven Sidelmann Basnov 30 53 81 96
Steen Noer Madsen Torsten Ørhøj Peter Qvist Steven Sidelmann Basnov Bent Pedersen  

Ikast Bridgeklub 75
4332-01 Henrik Hven
Peter Hven Torben Kelså Henrik Hven  

Kibæk Bridgeklub
4334-01 René Dahm Nielsen
René Dahm Nielsen Lis Ingvordsen Claus Tegtmeier  

Lemvig Bridgeklub
4340-01 Ole Wagener
Ole Wagener Birthe Kier Niels Christian Lind Peter Ekmann  
4340-02 Svend Agger 97 81 03 16
Svend Agger Sven Rittig Bent Lynge Olav Thomsen  
4340-03 Thomas Boye Jensen
Thomas Boye Jensen Ulla Jessen Ole Hanghøj  

Morsø Bridgeklub
4348-01 Jens Søndergaard 97 74 20 65
Lars Kristensen Knud Kjærgaard Jens Søndergaard  

Ringkøbing Bridgeklub
4356-01 Arne Christensen 97 35 24 67
Arne Christensen Steen Lauridsen Hanne Nygaard Johs. Christensen  
4356-02 Birthe Agersnap 97 32 17 95
 

Skjern-Tarm Bridgeklub
4372-01 Jesper Altenburg 97 36 48 20
Jesper Altenburg Anja Graakjær Altenburg Erik Agersnap Klaus Fynboe Holger Graversen  

Thisted Bridgeklub
4388-01 Jørgen Gravesen 97 98 56 00
Jørgen Gravesen Svend-Erik Christensen Orla Andersen Ulla Andersen  

Viborg Esserne
4393-01 Team Kok
Esben Løvborg Steen Yde Christensen Ruth Harkjær Lars Kok  
4393-02 Niels Andreasen
Jens Schou Niels Andreasen  
4393-03 Herluf Overgaard 86 62 78 40
Carl Erik Schumann Marianne Kvorning Rigmor Pedersen Herluf Overgaard  

Viborg Ny Bridgeklub
4396-01 Team Målet 97 86 52 04
Brian Jepsen Bo Blunch Poul Bo Madsen Knud Erik Christensen  

Sydjylland

Bramming Bridgeklub
4404-01 Asger Friis 75 17 40 67
Lars Nielsen Asger Friis  

Billund Bridgeklub
4408-01 Anita Schalburg
Anita Schalburg René Schalburg Hanne Hauge Niels Dammand  

Bridgeklubben af 1945, Kolding
4412-01 Stig Jørgensen 75 53 28 70
John Ohmeyer Sven Hansen Stig Jørgensen  

Bridgeklubben af 1975, Grindsted
4414-01 Søren Peder Hansen 75 32 34 68
Søren Peder Hansen Hans W. Hansen  

Enigheden, Sønderborg
4420-01 Tage Hansen 51 22 23 50
Tage Hansen Leif Aas Andersen Bent Kleinstrup Christian P. Koch  

Bridgeklubben Fæstningen
4429-01 Team Ostejyden 56 76 32 42
Anders B. Sørensen Claus Krum Henrik Baasch Nielsen Per Holm Mortensen Ole Lynge Sørensen  

Gråsten Bridgeklub
4444-01 Karl P. Larsen 74 63 21 73
Karl Peder Larsen Margit Grove Christian Holme John Holmstrøm  

Haderslev Bridgeklub
4448-01 Mogens Rerup 22 94 14 31
Øjvind Hulgaard Uffe Pedersen Jesper Gad Hans Werge  

Spar K, Esbjerg
4479-01 Runde 7 76 94 10 66
Jørgen Madsen Sonja Holmgaard Claus Bødskov  
4479-02 Kim Lysholdt
Carsten Sørensen Claus Sørensen Kim Lysholdt Kjeld Sørensen  
4479-03 John Møller Jepsen
John Møller Jepsen  
4479-04 Henrik Kristensen 75 15 14 66
Frede Christensen Ulla Tradsborg Lars Underbjerg Bjarne Juul Nissen Ove Sandholt  

Storeslemmen
4481-01 H. C. Nielsen
Hans Christian Nielsen Jacob Røn Ulrik Zeeberg Steen Møller Hans Kristian Sørensen  

Varde Bridgeklub
4482-01 Claus Mathiasen 75 27 22 39
Claus Mathiasen Ellen Ejlskov Jensen Knud Erik Jensen  
4482-02 P. E. Christensen
Poul Erik Christensen Jette Mathiesen Erik Fjord Pedersen  

Bridgeklubben Spar 2
4483-01 Heine Lytsen 24 81 74 26
Søren Peter Nielsen Peter B Hansen  

Vojens Bridgeklub
4496-01 Sune Groes 51 52 25 66
Lars Greisen Niels Nielsen Annie Nielsen  

Aabenraa Bridge Center
4499-01 Flemming Boesgaard 40 77 69 58
Niels C Dahl Flemming Boesgaard Jørn Jeppesen Mogens Boesgaard  
4499-02 Svend Erik Holst 74 62 85 62
Svend Erik Holst Margrethe R Dahlstrup Else Stryhn Preben Henrik Stryhn  
4499-03 Henrik Damgaard 74 62 21 12
Henrik Damgaard Jørgen Nørgaard Claus Hylling Christensen Axel A Petersen  

Fyn

BK 51, Faaborg
4504-01 Børge Møller Pedersen
Børge Møller Pedersen Kirsten Møller Pedersen Marianne Durck Jørn Plet  

Bridge 80, Odense
4505-01 Klaus K Jensen
Klaus K Jensen John Kristiansen Svend Holm-Larsen  

Kerteminde Bridgeklub
4524-01 Team Ruder 7 65 32 31 83
Svend Novrup Mette Novrup Bodil Markvard Andersen Christian Martensen  

Bridgeklubben Mouton
4535-01 Peter Schaltz 66 17 47 04
Peter Schaltz Martin Schaltz Dorthe Schaltz Andreas Marquardsen  

Nørre Aaby Bridgeklub
4548-01 Lars Flemming 64 42 16 93
Lars Flemming Susanne Pryds Lis Riber Henning Kvisthøj  

Odense Bridgeklub
4554-01 Morten Dam Mortensen 66 18 13 26
Maria Dam Mortensen Marianne Vestergaard Susanne Buus Thomsen Morten Dam Mortensen Thomas Egedgaard  
4554-02 Team CMN
Lars Søgård Hansen Jane Norgren Leise Hemberg Jens Otto Pedersen  
4554-03 Claus Lund 42 65 76 56
Claus Lund Helle Rasmussen Martin Juhl Søren Gjaldbæk  
4554-04 Lars Korsholm 23 86 86 09
Lars Korsholm Claus Klewe Svend Johnsen Søren Asger Petersen  
4554-05 Rico Hemberg
Boje Henriksen Lars Walter Petersen Rico Hemberg Camilla Bo Krefeld  
4554-06 Preben Mohr 62 22 58 33
Per Nielsen Kurt Boysen Keld Boysen  
4554-07 Erling Andersen 64 82 23 46
Else Andersen Mogens B. Krone Otto Rübner  

Otterup Bridgeklub
4566-01 Estate mæglerne Otterup
Egil Olesen Kaj Rosell Flemming Pedersen  

Sidste Stik
4575-01 Leif Simonsen
Leif Simonsen Knud Pedersen Rudolf Sørensen Torben Bentsen  

Svendborg Bridgeklub
4578-01 Christian Larsen
Christian Larsen Marianne Eriksen Jørgen Steen Larsen Knud Dejgaard Palle Rasmussen