Pokalturnering bridge  Pokalturnering
29-11-2009
Spilledag: 29-11-2009
MesterPoint: 4 guldpoint til deling på holdet
Antal spil: 40

Kampe
For at registrere resultatet af kampen skal du være logget ind. Som holdkaptajn kan du så klikke på kampnummeret, og efterfølgende indtaste resultat, rejsegodtgørelse, udebanepoint, og hvem der har spillet på det vindende hold.


NrHjemmeholdUdeholdResultat
 1  Lars Gregersen Else Lundberg 115-83
 2  LIGA-Bridge Peter Mygind 65-137
 3  Jan Nimb Bo Rasmussen 73-41
 4  Christian Wennicke Hanne Borland 55-135
 5  Jørgen Holm Bent Daugaard 77-74
 6  Hans Ulrik Petersen Hans Henrik Jensen 83-89
 7  Niels Ove Kyvsgaard Dimitris Trifonopoulos 106-134
 8  Magnus Groes Edel Trolle 98-38
 9  Jens Ulrik Fougt dummy2 V.U.K.
 10  Ole Kofoed Stig Tjur 88-22
 11  Leif Øgaard Kim Jonassen V.U.K.
 12  Finn Jahnsen Gorm Jacobsen V.U.K.
 13  Einar Mossin Steffen Kristensen 63-79
 14  Allan Dyg Jacob Secher Ejlertsen 98-80
 15  Jeanet Sheller Orla Høy Pedersen 53-92
 16  Eivind Sveinbjørnsson Annelise Bisgaard 131-56
 17  Lis Nordfjord Nielsen Bente Jensen V.U.K.
 18  Heidi Quist Nielsen Moohfeet 65-68
 19  Elo Hansen Steffen Lauge Petersen 86-127
 20  Jørn Christensen Peter Molander 57-127
 21  Jonas Hansen Lars Kuld 69-108
 22  Hyggeholdet Verner Henriksen 92 74
 23  Bjørn Jespersen Mette Herold 26-75
 24  Dan Nybo Jensen Karsten Stoltz Nielsen 107-53
 25  Allan Christiansen Arne Nørgaard 60 - 112
 26  Poul Bo Madsen Niels Lauridsen 116-99
 27  Peter Boel Nielsen Birthe Agersnap 101-77
 28  John Lindquist Karl Peder Larsen 95-104
 29  Benny Hansen Torsten Ørhøj 95-106
 30  Niels Peter Meldgaard Marius Lyhne-Knudsen 104 - 93
 31  Hanne Knudsen Preben Mohr 48 - 110
 32  Flemming Nørgaard Anne Schousboe 98- 104
 33  Eddie Mogensen Lars Therkildsen 85-84
 34  Tove Giørtz-Carlsen Birgit Christensen 90-53
 35  Tage Hansen Leo Loubjerg Hansen 121-92
 36  Annette Bjørn Jensen Helle Skov 76 - 82
 37  Keld Jensen Lars Kok 56-94
 38  Michael Krogh Andersen Jesper Altenburg 139-146
 39  Arne Christensen Leif Marcussen 114-94
 40  Jens Abildgaard Jensen Annie Hyllen 53 - 104
 41  Aabenraa BC 2 BK 45 Kolding 108-58
 42  Lars Flemming Claus Mathiasen 93-96