Pokalturnering bridge  Pokalturnering
25-10-2009
Spilledag: 25-10-2009
MesterPoint: 8 guldpoint til deling på holdet
Antal spil: 40

Kampe
For at registrere resultatet af kampen skal du være logget ind. Som holdkaptajn kan du så klikke på kampnummeret, og efterfølgende indtaste resultat, rejsegodtgørelse, udebanepoint, og hvem der har spillet på det vindende hold.


NrHjemmeholdUdeholdResultat
 1  Henning Langbak Anne Schousboe 101-35
 2  Marius Lyhne-Knudsen Team CMN 68-96
 3  Jens Abildgaard Jensen Martin Hilmer Jensen 52-127
 4  Carl Erik Engelbrechtsen Peter Boel Nielsen 115 -78
 5  Torsten Ørhøj Helle Brok 51-140
 6  Aage Schmidt Lars Therkildsen 112-108
 7  Annie Hyllen Hans Clemmensen 67 - 92
 8  Aabenraa BC 2 Heine Lytsen 75-99
 9  Karl Peder Larsen Jørgen Madsen 41-158
 10  Michael Krogh Andersen Rikke Christiansen 85-136
 11  Eddie Mogensen Kurt Christensen 72-96
 12  Jens Søndergaard Arne Christensen 95-81
 13  Otto Rübner Preben Mohr 80-59
 14  Poul Bo Madsen Torben Rosell 81-130
 15  Niels Lauridsen Stig Jørgensen 93 - 108
 16  Ole Wagener Lars Kok 103-60
 17  Peter Qvist Leo Loubjerg Hansen 136-75
 18  Jesper Altenburg Henrik Hven 56-141
 19  Hans Jørgen Mortensen John Lindquist 124-42
 20  Peter Buchardt Helle Skov 119-89
 21  Annette Bjørn Jensen Jonna Sørensen 79 - 109
 22  Elly Berthelsen Keld Jensen 111-80
 23  Birthe Agersnap Vognmændene 56-117
 24  Asger Friis Claus Mathiasen 141-65
 25  Benny Hansen Jørgen Solsig Nielsen 82-118
 26  Poul Erik Christensen Lars Flemming 146 - 73
 27  Herluf Overgaard Birgit Christensen 98-47
 28  Havenisserne Tage Hansen 111-75
 29  Niels Peter Meldgaard Ejler Ejlersen 69-67
 30  Flemming Nørgaard Karsten Dorph 80-111
 31  Leif Simonsen Tove Giørtz-Carlsen 115 - 72
 32  Leif Marcussen Nis Rasmussen 59-139
 33  Team Ruder 7 BK 45 Kolding 120-63
 34  Leif Øgaard Erik Rohrberg 84-85
 35  Allan Christiansen Anders Neimann-Sørensen 55-87
 36  Ernst Dichow Allan Dyg 90-63
 37  Einar Mossin Spar Dame 85-99
 38  Joel Hermansen Jonas Hansen 90-43
 39  Dennis Krabbe Sørensen Torben Andersen 96-118
 40  Stig Tjur Henrik Madsen 50 - 119
 41  Lars Gregersen Leon Wiwak 82-86
 42  Thomas Groth Magnus Groes 77-68
 43  Henrik Friis Peter Mygind 66 - 56
 44  Orla Høy Pedersen Boyd W Jancey 32-109
 45  Svend Thaarup Martin Frandsen V.U.K.
 46  Svend H. Mathiesen Hanne Borland 128 - 43
 47  Christian Wennicke Vickie Fleischer 52 - 158
 48  John Maagaard Ole Kofoed 109 - 56
 49  Hanne Knudsen FUBAR 100-124
 50  Dan Nybo Jensen Finn Thunbo Christensen 99-129
 51  Jens Astrup Bent Daugaard 90-15
 52  Jeanet Sheller Knud Christensen 92 - 106
 53  Else Lundberg Nationalbanken 82-104
 54  Rudi Bjerregaard Mette Herold 106-73
 55  Steffen Kristensen Tomas Andgren 54-128
 56  Gorm Jacobsen Casper Rubin 70-111
 57  Erik Iversen Jacob Secher Ejlertsen 119-76
 58  Anders Andersen Bente Jensen 114-75
 59  Hans Henrik Jensen Niels Hagemann 85-110
 60  LIGA-Bridge Per Egelund 25-131
 61  Lis Nordfjord Nielsen Torben Paving V.U.K.
 62  Niels Ove Kyvsgaard Lilli Møller 61-129
 63  Erik Udsen Heidi Quist Nielsen 172-23
 64  Jens U. Kromann Elo Hansen 117-80
 65  Steffen Lauge Petersen Hans Henrik Dræby 98 - 98 12160/12590
 66  Finn Jahnsen Niels R. Laugesen 90-107
 67  Bjørn Jespersen John V. Nielsen 71-114
 68  Peter Molander Poul Leif Brørup 43-103
 69  Verner Henriksen Claus Jellinggaard 61-79
 70  Kim Jonassen Flemming Haag V.U.K.
 71  Jørgen Vang Petersen Annelise Bisgaard 106-70
 72  Karsten Stoltz Nielsen Sven Erik Dettmer 78-93
 73  Hans Ulrik Petersen Steen Løvgreen 77-122
 74  Senilisterne Arne Nørgaard 99-78
 75  Steen Eske Eivind Sveinbjørnsson 102-90
 76  Svend Nilsson Jørgen Holm 96-78
 77  Dimitris Trifonopoulos Thomas Würtz 78-97
 78  Lars Kuld Poul Mogensen 81-135
 79  Helga Christensen Bo Rasmussen 97-51
 80  Keld Eriksen Jørn Christensen 94-79
 81  Jan Nimb Bo Troels Meier 53-111
 82  Edel Trolle Jens Brandt 70-97
 83  Gitte Druedahl Moohfeet 123-61
 84  Hyggeholdet Danske Bank Bridge 71-85
 85  Jens Ulrik Fougt dummy2 V.U.K.